פתיחת עסק ורישום ברשויות

פתיחת עוסק מורשה ורישום ברשויות

פותחים עסק? תהליך זה הוא מורכב. רגע לפני ההחלטה, להלן מדריך לפתיחת עוסק מורשה שיסייע בהבנת התהליך.
במאמר, יינתן מידע ראשוני כיצד לפתוח עוסק מורשה ברשויות ובאילו מסמכים להצטייד מראש.
מומלץ להיעזר בשירותיו המקצועיים של רואה החשבון, כדי לחסוך זמן ולהימנע מביצוע טעויות קריטיות.

מהו עוסק מורשה?

עוסק מורשה הוא למעשה עסק אשר מורשה לגבות מע״מ מטעם המדינה. בעל העסק מוסיף את סכום המע״מ לעסקאות שהוא מבצע ומשלם את המע"מ בחזרה למדינה. כמו כן עוסק מורשה מקבל החזר מע״מ על הוצאותיו.

ליווי רואה חשבון בעת פתיחת עסק

למשרד רואה החשבון שתשתמש בשירותיו ישנה חשיבות רבה בתהליך הקמת העסק ולאורך כל הפעילות. רואה חשבון הוא הסמכות אליה תפנו בכדי  לנהל את החשבונות שלכם, להגיש דו''ח שנתי למס ההכנסה, הרו"ח שלכם יקבע את גובה המקדמות למס הכנסה וביטוח לאומי,  ישלם עבורכם שלם את המקדמות החודשיות או הדו חודשיות ויבחן האם הן מתאימות להכנסות לאורך השנה.

שי כהן משרד רואה חשבון ילווה אתכם עוד משלב פתיחת התיקים וידאג לעשות הכל באופן חוקי ומסודר וגם באופן שישתלם לכם בטווח הארוך. העובדות בשטח הן ברורות – שימוש בשירותים של רואה חשבון מקצועי ואמין לצורך פתיחת תיקים והקמת עוסק מורשה הוא הדרך הנכונה מבחינה מקצועית, חוקית וכלכלית.

פתיחת עסק - רישום במע"מ

בשלב הראשון של תהליך פתיחת תיק עוסק מורשה יש להגיע למשרדי המע''מ הקרובים למקום מגוריכם או למקום בית העסק שלכם. כאשר לעסק שלכם יש כתובת מוגדרת ושונה ממקום המגורים השיוך לפקיד השומה יעשה לפי כתובת העסק. על מנת להימנע מעיכובים ותקלות עליכם לברר לאיזה סניף אתם שייכים ולהצטייד בכל המסמכים הדרושים:

  • טופס 821 – טופס רישום מלא וחתום
  • תעודת זהות
  • חוזה קנייה או שכירות של מקום העסק
  • אסמכתא על קיום חשבון בנק לעסק

במעמד הרישום תקבלו הסבר על אופן חובת הדיווח למע"מ - מדי חודש או מדי חודשיים. אופן הדיווח למע"מ יקבע בהתאם לגובה מחזור העסקאות הצפוי של העסק.

כמו כן תקבלו טופס לתשלום שובר תשלום לדיווח הראשון. רק אחרי השלמת הרישום תוכלו לקבל אישור עוסק מורשה באופן מיידי ומספר עוסק. בהמשך תקבלו תעודת עוסק מורשה בדואר.

פתיחת עסק במס הכנסה

לאחר פתיחת התיק במע"מ תוכלו לגשת לשלב הבא - ביקור במס הכנסה, במשרדי פקיד השומה הקרוב לבית העסק. לפגישה הזו עליכם להצטייד במסמכים הבאים:

  • טופס 5329 – דו''ח המפרט את פרטיו של העוסק המורשה והצהרה כללית על מקורות ההכנסה שלו. הטופס כולל את כל הפרטים הנדרשים לפתיחת התיק ובלעדיו לא ניתן להתחיל בתהליך.
  • צילום תעודת זהות וספח
  • אישור על קיום חשבון בנק

לאחר שתשלמו את אגרת הרישום במשרדי מס ההכנסה תקבלו פנקס מקדמות לתשלום, כאשר גובה המקדמות נקבע לפי אחוז מסוים מהמחזור המקובל בענף אליו העסק החדש שלכם משתייך. את סכום התשלום למקדמות ניתן להקטין או להגדיל ואפילו לבטל במקרים מיוחדים.

פתיחת עסק בביטוח לאומי

סיום תהליך פתיחת עוסק מורשה מתבצע במשרדי המוסד לביטוח לאומי. כאן תידרשו למלא טופס דין וחשבון רב שנתי -  6101, ובו מפורטים נתונים שונים המתייחסים לכמות שעות העבודה השבועיות הממוצעות החזויות, לתאריך תחילת העבודה שלכם כעצמאים, צפי ראשוני לגבי הרווחים החודשיים החזויים ועוד. פרטים אלה יקבעו את מעמדכם העתידי כעוסק במוסד לביטוח לאומי ובעיקר את הסכום החודשי שתדרשו לשלם כעצמאים.

כדי לחסוך זמן יקר ולהימנע מטעויות, רצוי ואף מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון מקצועי אשר מכיר את התהליך של פתיחת עסק. רואה החשבון יוכל לבצע עבורכם את פתיחת התיקים ולחסוך לכם זמן יקר, אנרגיה ועיכובים.

צריכים עזרה בענייני הקמת עסק ועוסק מורשה? צרו קשר עכשיו

שי כהן משרד רואה חשבון הינו משרד רואה חשבון בטבריה ותיק ומנוסה המעניק ליווי מקצועי לעסקים עבור לקוחותיו. החל משלב הקמת העסק לאורך כל פעילותם העסקית. במשרדינו תקבלו שירות ראיית חשבון ויעוץ עסקי מקצועי וזמין במגוון תחומים רחב תחת קורת גג אחת.

חשוב לנו לתת לכם שירות בעלות נוחה וזאת כי אנחנו מאמינים ששירות טוב צריך להיות נוח לכיס ומועיל ככל האפשר. צרו קשר עוד היום במספר 04-6723320 או השאירו פרטים פה למטה. אנחנו נחזור אליכם במהירות עם פתרונות יצירתיים שמבינים אתכם.

לפגישת ייעוץ חינם מלאו פרטים
או התקשרו 04-6723320

Call Now Button